רועי צור
שאלון אניאגרם מפגשים קרובים רועי צור
סלוגן
ניהול ומיומנויות ניהול, סדנאות מנהלים, סדנאות ניהול, אניאגרם בארגונים, סדנאות לעובדים

סדנאות עובדים ומנהלים

הסדנאות מאפשרות הכרות עם עולמות תוכן שונים ומהוות שער כניסה לעבודה תהליכית. להלן הסדנאות הפופולריות ביותר. מעבר לכך, ניתן להזמין הרצאות וימי גיבוש חוויתיים עם האניאגרם.

סדנאות מבוססות מודל האניאגרם – הסדנאות מועברות באופן פרונטלי או בזום:

1. סדנת מבוא והכרות עם מודל האניאגרם ויישומיו במרחב הארגוני 

מודל האניאגרם מתאר את האישיות בבהירות על ידי הבנת המניעים, האמונות הבסיסיות, דפוסי החשיבה וההתנהגות היחודיים לכל אדם. מטרתו להראות לנו את הדרך לצמיחה והתפתחות. העבודה עם האניאגרם הוכחה כמסייעת לאפקטיביות הארגונית בתחומים שונים של אבחון ופיתוח ארגוני, אימון ופיתוח עובדים ומנהלים, פיתוח יכולות שירות ומכירה, תקשורת בינאישית ומשוב, משא ומתן ועוד.

מטרת הסדנה להכיר למשתתפים את מודל האניאגרם, וליישומיו במרחב הארגוני דרך הכרות אישית של כל משתתף עם טיפוס האניאגרם המוביל שלו, וכיצד הוא בא לידי ביטוי בעבודה וכן הקניית כלים שימושיים למנהלים בהתנהלות מול עובדים.

הסדנה יכולה להוות גם מפגש חוויתי וגיבושי תוך למידת המודל והטיפוסים השונים.

במהלך הסדנה נעשה הכרות ראשונית ואישית של כל משתתף עם טיפוס האניאגרם הדומיננטי שלו דרך שאלון אבחון.

נלמד את הבסיס התיאורתי למודל האניאגרם. מהם תשעת הטיפוסים השונים? מה מניע אותם? מהם החוזקות והחולשות של כל טיפוס? הבסיס התאורתי יועבר כהרצאה פרונטלית בשילוב תרגילים, דיון בקבוצה, דוגמאות אישיות של המשתתפים וסרטונים חוויתיים. וכן נעסוק במודל האניאגרם במרחב הארגוני, כיצד הטיפוס בא לידי ביטוי בעולם העבודה? דפוסי התנהגות מכשילים? מהי הדרך להתפתחות כמנהל? כיצד להניע עובדים? ועוד.

2. פיתוח מנהלים מבוסס מודל האניאגרם

לא פעם, הצלחות או כשלונות של מנהל מיוחסים למידת שליטתו בתוכן ובתחום שאותו הוא מנהל. יחד עם זאת, אם נבחן את הדברים לעומק, נראה כי ביסוד ההצלחה או הכשלון נמצאת אישיותו של המנהל ויכולתו לנהל את עצמו. ניהול עצמי אין פירושו שליטה עצמית, אלא הכרות עמוקה עם עצמי, דרך התבוננות עצמית כנה, ומחויבות לתהליך של למידה עצמית וצמיחה מתוך סיטואציות שונות. עבודה עם מנהלים והכרותם עם סגנון הניהול שלהם, על חוזקותיו וחולשותיו, מאפשרת למידה עצמית, ופיתוח מיומנויות ניהול מתוך מקום אותנטי. גישה זו מצריכה עבודה תהליכית, בה מנהלים לומדים להתבונן בעצמם בסיטואציות שונות, ודרך משקפיים שונים, ואט אט לומדים ליישם הכרות זו במציאות היומיומית שלהם. מודל האניאגרם מאפשר לימוד בדרך זו, והוא אחד הכלים היעילים והשימושיים הקיימים היום לפיתוח מיומנויות אישיות ובינאישיות.

במהלך הסדנא יערכו המשתתפים הכרות עם תורת האניאגרם, יזהו את סגנון הניהול הדומיננטי שלהם על חוזקותיו ומגבלותיו, יתוודעו לסגנון התקשורת שלהם ושל טיפוסים אחרים, ויפתחו "שפה" חדשה דרכה יוכלו להבין את עצמם ואת עובדיהם ביתר קלות. הסדנא תכלול חומר עיוני ותרגילים חוויתיים. קרא עוד על סגנונות ניהול עם האניאגרם.

3. הנעה אפקטיבית של עובדים – אניאגרם בארגונים הלכה למעשה

באמצעות מודל האניאגרם ומודלים של עירור מוטיבציה יוכלו המשתתפים לענות בין היתר על השאלות הבאות: מה מניע עובדים? כיצד לפרוט על "המיתר" של כל עובד? מהי מוטיבציה בעולם הארגוני החדש וכיצד לפתח אותה? הסדנא תכלול חומר עיוני ותרגילים חוויתיים.

4. תקשורת וניהול קונפליקטים בראי האניאגרם

הסדנא תאפשר למשתתפים להכיר את תשע השפות השונות של טיפוסי האניאגרם וכיצד כל טיפוס מתקשר עם העולם. לאחר מכן נלמד מה "מקפיץ" כל טיפוס וכיצד הוא מתמודד עם קונפליקטים. הסדנא תאפשר לפתח הבנה לסגנונות התקשורת של אחרים וכיצד ניתן להסתדר איתם ביתר קלות. הסדנא תעשה שימוש במודל האניאגרם, אינטליגנציה ריגשית, תקשורת אמפטית ועוד.

סדנאות נוספות לעובדים ומנהלים

1. ניהול קונפליקטים בכלים גישוריים

קונפליקטים מובנים בכל מערכת יחסים, אם במערכות יחסים אישיות וחברתיות ואם בעולם העסקים, ארגונים וחברות. אולם לעיתים הקונפליקטים אינם זניחים, הם מפריעים לתהליך העבודה, מייצרים חוסר תקשורת, מונעים שיתופי פעולה הכרחיים וזרימה שוטפת של פעילות הארגון וככאלה יש להם גם השפעה קריטית על תחושות העובדים ובמיוחד על תוצאות הארגון והגעה ליעדים ולתפוקות.

מטרת הסדנה להקנות מיומנויות וכלים יעילים למניעה, הקטנה ופתרון של קונפליקטים בעולם העבודה על ידי שימוש בכלים מעולם הגישור ובניית ההסכמות.

הסדנה תכלול בין הייתר את הנושאים הבאים: מבוא לקונפליקט, הבחנה בין עמדות ואינטרסים, win win, מיומנויות גישור אפקטיביות כגון הקשבה, ניסוח מחדש, יציאה ממבוי סתום ועוד

הסדנה תיערך במתכונת של למידה משולבת: תיאורטית והתנסותית חוויתית הכוללת תרגול של כל הנושאים הנלמדים.

2. איך להתמודד עם לחץ ושחיקה בעבודה

סביבת העבודה של ימינו מאופיינת בשינויים רבים, תחרותיות גבוהה, עומס, אי ודאות, ושאיפה ליעילות ומצוינות, הדורשת מעובדים מאמץ והשקעה מרובים בכדי לעמוד ביעדים אישיים וארגוניים. שיעור העובדים הסובלים מסימפטומים שונים של לחץ, מתח וחרדה נמצא בעליה מתמדת, ומחקרים מעידים כי הדבר פוגע בסופו של דבר בשורת הרווח, וביכולת למצות את הפוטנציאל הארגוני. סימפטומים אלה כוללים בין היתר העדרויות רבות, ירידה במוטיבציה, מיצוי נמוך של יכולות, תחושת מעורבות נמוכה, שחיקה ונטישה. הסדנה תערוך הכרות מקיפה עם נושא הסטרס, ותיתן כלים פרקטיים להתמודדות יעילה איתו. בין היתר ילמדו הנושאים הבאים: הלחץ ברמה הגופנית, הריגשית, ההתנהגותית, הקוגניטיבית, והרוחנית, מרכיבי החוסן, התמודדות יעילה עם כעסים, כלים מתוך פילוסופיית המזרח - מיינדפולנס ומדיטציה, התמודדות עם לחץ בטווח הקצר והארוך, ועוד. הסדנה כוללת חומר תאורטי ותרגול.

סדנאות נוספות שאנו מציעים שנבנות על פי צורכי הארגון הספציפיים: סדנאות שירות ומכירות, סדנת פיתוח צוות, סדנת ארגון לומד ועוד...

 בקרו באתר הפייסבוק שלי
הרשמה לניוזלטר החודשי
שתף

דף הבית | אודותינו | סוגי המפגשים | מאמרים והרצאות | אניאגרם | ייעוץ ארגוני | גישור | צרו קשר


© שאלון האניאגרם והתכנים באתר פותחו ע"י רועי צור. אין להעתיק, לפרסם או להפיץ תכנים מהאתר ללא הסכמתו של המחבר. | בניית אתר: אנימה | עיצוב: שירה עיצוב גרפי