רועי צור
שאלון אניאגרם מפגשים קרובים רועי צור
סלוגן
ניהול עצמי ע"פ מודל אניאגרם

ניהול עצמי ע"פ מודל אניאגרם

אומנות הניהול (העצמי) על-פי מודל האניאגרם - "איך לנהל את עצמך, כדי לנהל אחרים בהצלחה"

על הסדנא:

אם אתה רוצה להעריך את עצמך נכון כמנהל, רצוי שתשאל את שתי השאלות הבאות:

1. האם העובדים שלי היו נשארים לעבוד איתי, גם אם הייתה ניתנת להם אפשרות הבחירה?

2. האם אני מעריך נכון את ההשפעה של סגנון הניהול שלי על הסביבה, או שאני חי ב"גן עדן של שוטים"?

לא פעם, הצלחות או כשלונות של מנהל מיוחסים למידת שליטתו בתוכן ובתחום שאותו הוא מנהל. יחד עם זאת, אם נבחן את הדברים לעומק, נראה כי ביסוד ההצלחה או הכשלון נמצאת אישיותו של המנהל ויכולתו לנהל את עצמו. ניהול עצמי אין פירושו שליטה עצמית, אלא הכרות עמוקה עם עצמי, דרך התבוננות עצמית כנה, ומחויבות לתהליך של למידה עצמית וצמיחה מתוך סיטואציות שונות. עבודה עם מנהלים והכרותם עם סגנון הניהול שלהם, על חוזקותיו וחולשותיו, מאפשרת למידה עצמית, ופיתוח מיומנויות ניהול מתוך מקום אותנטי. גישה זו מצריכה עבודה תהליכית, בה מנהלים לומדים להתבונן בעצמם בסיטואציות שונות, ודרך משקפיים שונים, ואט אט לומדים ליישם הכרות זו במציאות היומיומית שלהם. לימוד הפונה אל השכל בלבד, ושמתרכז רק ב"כלים", מנסה ללמד את המנהל לעבוד אחרת, אולם מפספס את ההזדמנות לשינוי מעמיק יותר בהתנהלות. שינוי כזה יכול להתרחש דרך חוויה אישית וריגשית, הכרוכה בעבודה פנימית, ומערבת חלקים רכים יותר, שהן אבני היסוד של כל אדם ומנהל. מודל האניאגרם מאפשר לימוד בדרך זו, והוא אחד הכלים היעילים והשימושיים הקיימים היום לפיתוח מיומנויות אישיות ובינאישיות.

הסדנא תספק לכל משתתף מפת דרכים שדרכה הוא יוכל:

• להכיר את הטיפוס הדומיננטי שלו על פני מודל האניאגרם, ולערוך הכרות מעמיקה עם האופן שבו סגנון הניהול והמנהיגות שלו בא לידי ביטוי.
• לזהות את פרדיגמת הניהול היחודית לו - פילוסופיה ניהולית המבוססת על הנחות ואמונות, לרוב לא מודעות, שמשפיעות על דרך הניהול שלו.
• לנתח את ההשפעה שיש לסגנון שלו על האחרים בסביבתו.
• לתרגל את הדרך לשינוי במישור המחשבתי, הריגשי וההתנהגותי, ולקבל משימות ספציפיות להמשך הדרך.

להלן סרט הלקוח מתוך הסדנא, ומציג תשעה סגנונות ניהול ומנהיגות על פי מודל האניאגרם:

מתכונת הסדנא:

הסדנא תמשך יומיים ותועבר במתכונת של הנחייה. היום הראשון יוקדש ללימוד האניאגרם, להתבוננות אישית וקבוצתית, ופיתוח מודעות לסגנון האישי של כל משתתף. היום השני יוקדש לתרגול החומר הנלמד ולהעמקת החוויה. בין היתר, הסדנא תעשה שימוש בדינמיקה שנוצרת בקבוצה, באופן שכל משתתף יוכל להתבונן כיצד הסגנון שלו בא לידי ביטוי ב"כאן ועכשיו", וללמוד על האופן בו הסביבה מגיבה לסגנון שלו. הסדנא תכלול לימוד, סרטונים, חלוקת חומר כתוב, תרגילים אישיים וקבוצתיים, ותעשה שימוש בדוגמאות מתוך עולם העבודה של המשתתפים. את הסדנא תלווה מחברת צמיחה אישית של כל משתתף. 

על המנחה:

במהלך השנים האחרונות, רועי צור מנחה סדנאות אניאגרם לפיתוח עובדים ומנהלים, מייעץ לארגונים ומלווה מנהלים. בעבודתו כיועץ ומנחה הוא עושה אינטגרציה בין עולם התוכן העיסקי והאסטרטגי עם שפת המודעות והרגש. היכולת של עובדים ומנהלים להעלות את רמת המודעות לדרך בה דברים נעשים ברמה הבינאישית והעיסקית גם יחד, היא שתורמת בסופו של דבר למיצוי הפוטנציאל העיסקי של הארגון. ניסיונו המקצועי כולל עבודה בארגונים שונים בארץ ובארה"ב, והוא בקיא בהיבטים ייחודיים של ענפים שונים ובתרבות הארגונית בהן.
 

בחזרה לעמוד הקודם

 בקרו באתר הפייסבוק שלי
הרשמה לניוזלטר החודשי
שתף

דף הבית | אודותינו | סוגי המפגשים | מאמרים והרצאות | אניאגרם | ייעוץ ארגוני | גישור | צרו קשר


© שאלון האניאגרם והתכנים באתר פותחו ע"י רועי צור. אין להעתיק, לפרסם או להפיץ תכנים מהאתר ללא הסכמתו של המחבר. | בניית אתר: אנימה | עיצוב: שירה עיצוב גרפי