רועי צור
שאלון אניאגרם מפגשים קרובים רועי צור
סלוגן
גישור וגישור ארגוני

גישור עסקי

מהו גישור עסקי?

גישור עסקי הינו תהליך גישור מובנה וסדור שמטרתו השגת פתרון למחלוקות וסכסוכים בין אנשי עסקים, חברות, לקוחות וכל מי שנקלע לסכסוך השייך לתחום העסקי.

זהו הליך פונקציונלי, מגמתי ופרגמטי שחותר לתוצאה האפקטיבית ביותר תוך מיקסום התועלות ומיזעור הנזקים. בגישור הפוקוס הוא על האינטרסים העסקיים, המסחריים והכלכליים של הצדדים, שהם השיקוליים הראשוניים והמהותיים ביותר בקונפליקט.

נושאי המחלוקת בגישור העסקי הינם נושאים כגון: כספים, רכוש, סמכויות, תשלומי לקוח/ספק וכד

יתרונות הגישור העסקי:

שמירה על המוניטין העסקי - בעולם שבו המוניטין העסקי הינו אחד הדברים החשובים ביותר לחברה ושבלחיצת כפתור ניתן לראות את היסטוריית התביעות של החברה, יש מקום לנסות ולפתור את המחלוקת בדרך פרטית ששומרת על שם העסק והמוניטין שלו.

מניעת תביעות משפטיות – תביעות משפטיות הינן תהליך ארוך, יקר ומסורבל, הגישור מחליף את בית המשפט מייתר את עורכי הדין (אלא אם אחד הצדדים מבקש לשתף את עורך דינו בתהליך).

עלות - עלות תהליך הגישור נמוכה משמעותית מהליך משפטי שמחייב עורכי דין.

זמינות וקיצור תהליכים - תהליך גישור הינו תהליך קצר שנע בין מפגש אחד למספר מפגשים בודדים, אינו תלוי בזמינות בתי משפט או בירוקרטיה מסובכת ולכן ניתן להגיע להסכם באופן מהיר.

שמירה על סודיות וחיסיון – הגישור הינו תהליך סודי וחסוי, כל מה שקורה בחדר הגישור נשאר בחדר הגישור ולכן מאפשר לצדדים להציע פתרונות ואפשרויות לפתרון הסכסוך שלא ישמשו לאחר מכן נגדם בבית המשפט, במידה והגישור לא יצלח.

פתרונות יצירתיים ליציאה מהקונפליקט– תהליך הגישור מאפשר חשיבה על פתרונות יצירתיים שברוב המקרים לא היו עולים בבית המשפט.

הגישור העסקי הינו תהליך פשוט, ענייני וממוקד באינטרסים האמיתיים של הצדדים וכמו כל גישור מושתת על common sense

זהו תהליך אפקטיבי בכל תקופה אולם במיוחד בתקופות של מיתון ומשבר בהן יש צורך להדק את החגורה מבחינה כלכלית, לחסוך ולצמצם נזקים, יישוב מחלוקות צריך להעשות בדרך יעילה ועניינית מתמיד.

 בקרו באתר הפייסבוק שלי
הרשמה לניוזלטר החודשי
שתף

דף הבית | אודותינו | סוגי המפגשים | חומרי העשרה | אניאגרם | ייעוץ ארגוני | צרו קשר


© שאלון האניאגרם והתכנים באתר פותחו ע"י רועי צור. אין להעתיק, לפרסם או להפיץ תכנים מהאתר ללא הסכמתו של המחבר. | בניית אתר: אנימה | עיצוב: שירה עיצוב גרפי