שאלון אניאגרם מפגשים קרובים רועי צור
סלוגן
דף הבית אודותיי סוגי המפגשים מאמרים והרצאות אניאגרם פיתוח ארגוני תודות צרו קשר

סדנאות עובדים ומנהלים

הסדנאות מאפשרות הכרות עם עולמות תוכן שונים ומהוות שער כניסה לעבודה תהליכית. להלן הסדנאות הפופולריות ביותר. מעבר לכך, ניתן להזמין הרצאות וימי גיבוש חוויתיים עם האניאגרם.

אומנות הניהול (העצמי) על-פי מודל האניאגרםלא פעם, הצלחות או כשלונות של מנהל מיוחסים למידת שליטתו בתוכן ובתחום שאותו הוא מנהל. יחד עם זאת, אם נבחן את הדברים לעומק, נראה כי ביסוד ההצלחה או הכשלון נמצאת אישיותו של המנהל ויכולתו לנהל את עצמו. ניהול עצמי אין פירושו שליטה עצמית, אלא הכרות עמוקה עם עצמי, דרך התבוננות עצמית כנה, ומחויבות לתהליך של למידה עצמית וצמיחה מתוך סיטואציות שונות. עבודה עם מנהלים והכרותם עם סגנון הניהול שלהם, על חוזקותיו וחולשותיו, מאפשרת למידה עצמית, ופיתוח מיומנויות ניהול מתוך מקום אותנטי. גישה זו מצריכה עבודה תהליכית, בה מנהלים לומדים להתבונן בעצמם בסיטואציות שונות, ודרך משקפיים שונים, ואט אט לומדים ליישם הכרות זו במציאות היומיומית שלהם. לימוד הפונה אל השכל בלבד, ושמתרכז רק ב"כלים", מנסה ללמד את המנהל לעבוד אחרת, אולם מפספס את ההזדמנות לשינוי מעמיק יותר בהתנהלות. שינוי כזה יכול להתרחש דרך חוויה אישית וריגשית, הכרוכה בעבודה פנימית, ומערבת חלקים רכים יותר, שהן אבני היסוד של כל אדם ומנהל. מודל האניאגרם מאפשר לימוד בדרך זו, והוא אחד הכלים היעילים והשימושיים הקיימים היום לפיתוח מיומנויות אישיות ובינאישיות.

איך להתמודד ביעילות עם לחץ ושחיקה בעבודה - סביבת העבודה של ימינו מאופיינת בשינויים רבים, תחרותיות גבוהה, עומס, אי ודאות, ושאיפה ליעילות ומצוינות, הדורשת מעובדים מאמץ והשקעה מרובים בכדי לעמוד ביעדים אישיים וארגוניים. שיעור העובדים הסובלים מסימפטומים שונים של לחץ, מתח וחרדה נמצא בעליה מתמדת, ומחקרים מעידים כי הדבר פוגע בסופו של דבר בשורת הרווח, וביכולת למצות את הפוטנציאל הארגוני. סימפטומים אלה כוללים בין היתר העדרויות רבות, ירידה במוטיבציה, מיצוי נמוך של יכולות, תחושת מעורבות נמוכה, שחיקה ונטישה. הסדנה תערוך הכרות מקיפה עם נושא הסטרס, ותיתן כלים פרקטיים להתמודדות יעילה איתו. בין היתר ילמדו הנושאים הבאים: הלחץ ברמה הגופנית, הריגשית, ההתנהגותית, הקוגניטיבית, והרוחנית, מרכיבי החוסן, התמודדות יעילה עם כעסים, כלים מתוך פילוסופיית המזרח - מיינדפולנס ומדיטציה, התמודדות עם לחץ בטווח הקצר והארוך, ועוד. הסדנה כוללת חומר תאורטי ותרגול.

תפקיד אחד, תשעה סגנונות ניהול - מבוא לתורת האניאגרם למנהלים. במהלך הסדנא יערכו המשתתפים הכרות עם תורת האניאגרם, יזהו את סגנון הניהול הדומיננטי שלהם על חוזקותיו ומגבלותיו, יתוודעו לסגנון התקשורת שלהם ושל טיפוסים אחרים, ויפתחו "שפה" חדשה דרכה יוכלו להבין את עצמם ואת עובדיהם ביתר קלות. הסדנא תכלול חומר עיוני ותרגילים חוויתיים. קרא עוד על סגנונות ניהול עם האניאגרם.

הנעה אפקטיבית של עובדים - אניאגרם בארגונים הלכה למעשה. באמצעות מודל האניאגרם ומודלים של עירור מוטיבציה יוכלו המשתתפים לענות בין היתר על השאלות הבאות: מה מניע עובדים? כיצד לפרוט על "המיתר" של כל עובד? מהי מוטיבציה בעולם הארגוני החדש וכיצד לפתח אותה? הסדנא תכלול חומר עיוני ותרגילים חוויתיים.

תקשורת וניהול קונפליקטים בראי האניאגרם. הסדנא תאפשר למשתתפים להכיר את תשע השפות השונות של טיפוסי האניאגרם וכיצד כל טיפוס מתקשר עם העולם. לאחר מכן נלמד מה "מקפיץ" כל טיפוס וכיצד הוא מתמודד עם קונפליקטים. הסדנא תאפשר לפתח הבנה לסגנונות התקשורת של אחרים וכיצד ניתן להסתדר איתם ביתר קלות. הסדנא תעשה שימוש במודל האניאגרם, אינטליגנציה ריגשית, תקשורת אמפטית ועוד.

"בוס טוב, בוס רע". בשנים האחרונות נאסף חומר מחקרי רב המנסה למפות את תכונותיו של המנהל המצטיין. הסדנא תאפשר למשתתפים להעריך את עצמם אל מול מחקרים אלה, ולהכיר בעצמם את החלקים הדורשים שינוי כדי לאפשר קפיצת מדרגה ניהולית. הסדנא תכלול חומר עיוני ותרגילים חוויתיים.

 

תפריט
ייעוץ ופיתוח ארגוני
קו הפרדה
סדנאות עובדים ומנהלים
קו הפרדה
אימון מנהלים
קו הפרדה
סגנונות ניהול
קו הפרדה
פיתוח מנהלים
קו הפרדה
להיות מנהל
קו הפרדה
פיתוח עבודת צוות
קו הפרדה
שיפור השירות
קו הפרדה
תפריט תחתית


:שתף
:הרשמה לניוזלטר החודשי

 בקרו באתר הפייסבוק שלי


דף הבית | אודותיי | סוגי המפגשים | מאמרים והרצאות | אניאגרם | פיתוח ארגוני | תודות | צרו קשר


.שאלון האניאגרם והתכנים באתר פותחו ע"י רועי צור. אין להעתיק, לפרסם או להפיץ תכנים מהאתר ללא הסכמתו של המחבר ©