שאלון אניאגרם מפגשים קרובים רועי צור
סלוגן
דף הבית אודותיי סוגי המפגשים מאמרים והרצאות אניאגרם פיתוח ארגוני תודות צרו קשר

ייעוץ ופיתוח ארגוני

בייעוץ ופיתוח ארגוני, כמו בטיפול, לקשר הנוצר בין היועץ לארגון יש חשיבות מכרעת בהצלחת התהליך. חברות ייעוץ גדולות מיישמות לעיתים, מכח האנרציה, שיטה של ’one size fits all’. בדרך זו אין תמיד זמן ומקום לפיתוח קשר, בו נבחנים החסמים העיסקיים והמבנים התרבותיים המונעים מהארגון ליישם בהצלחה את האסטרטגיה שלו. הביטוי ’טיפול ארגוני’ מגלם בתוכו קשר אובייקטיבי וחף מאינטרסים תוך-אירגוניים ביני ובין הארגון, המאפשר את חילוץ התשובות מתוך אנשי הארגון עצמם והסרת המכשולים המעכבים את צמיחת הארגון.

תהליך הפיתוח הארגוני משלב את עולם התוכן העיסקי והאסטרטגי עם שפת המודעות והרגש. היכולת של הארגון להחזיק בשתי שפות אלה גם יחד תורם בסופו של דבר להצלחת הפרטים בארגון וכתוצאה מכך להצלחת הארגון כשלם. היכולת של עובדים ומנהלים להעלות את רמת המודעות לדרך בה דברים נעשים ברמה הבינאישית והעיסקית גם יחד היא שתורמת בסופו של דבר למיצוי הפוטנציאל העיסקי של הארגון.

בעבודתי כיועץ אני עושה אינטגרציה בין שתי השפות הללו. את תחילת דרכי עשיתי בארגונים שונים כמנהל. אני מכיר מקרוב את ההיבטים הפיננסיים, האסטרטגיים, המכירתיים והשירותיים הנמצאים במרכז העשייה היומיומית. יחד עם זאת, תמיד היתה בי כמיהה לפגוש אנשים באופן אותנטי, ללא זיוף וללא מסכות. כמיהה זו קרבה אותי לתחום הייעוץ והטיפול. עם השנים התוודעתי לגישות ושיטות שונות, וכיום, עבודתי משלבת את הגישה הפסיכודינמית, עולם הניהול והאימון, עבודה עם האגו, ותורת האניאגרם.

קרא עוד על ניהול ומיומנויות ניהול:

 

תפריט
ייעוץ ופיתוח ארגוני
קו הפרדה
סדנאות עובדים ומנהלים
קו הפרדה
אימון מנהלים
קו הפרדה
סגנונות ניהול
קו הפרדה
פיתוח מנהלים
קו הפרדה
להיות מנהל
קו הפרדה
פיתוח עבודת צוות
קו הפרדה
שיפור השירות
קו הפרדה
תפריט תחתית


:שתף
:הרשמה לניוזלטר החודשי

 בקרו באתר הפייסבוק שלי


דף הבית | אודותיי | סוגי המפגשים | מאמרים והרצאות | אניאגרם | פיתוח ארגוני | תודות | צרו קשר


.שאלון האניאגרם והתכנים באתר פותחו ע"י רועי צור. אין להעתיק, לפרסם או להפיץ תכנים מהאתר ללא הסכמתו של המחבר ©