שאלון אניאגרם מפגשים קרובים רועי צור
סלוגן
דף הבית אודותיי סוגי המפגשים מאמרים והרצאות אניאגרם פיתוח ארגוני תודות צרו קשר

טיפול אונליין דרך הסקייפ

בשנות השלושים שלי, התגוררתי מספר שנים בניו-יורק. עם כל ההתרגשות מהלא מוכר ומהאפשרויות שנפתחו בפני, היו גם לא מעט רגעים של בדידות, של תחושת זרות, של געגועים וקשיי הסתגלות, שהעלו לעיתים תהיות והרהורים לגבי הדרך שבחרתי בה. בין אם אנחנו ברילוקיישן עם המשפחה או שנסענו לבד לתקופה, יש רגעים כישראלים, שבו אנו חווים ומרגישים את הקשיים העולים מתוך המפגש עם שפה זרה ותרבות חדשה, עם המרחק מהמשפחה ומהבית בישראל. מניסיוני, קשיים אלו יכולים ליצור בדידות ומתחים בתוך קשרים זוגיים ומשפחתיים. ברגעים כאלה הייתי מאזין לדיסק של שלמה ארצי או מתקשר לחבר – זה עזר, אבל רק לרגע.

למרות שדיברתי אנגלית באופן שוטף, עדיין נמנעתי מלגשת לטיפול בניו-יורק, כיוון שטיפול הוא בראש ובראשונה חוויה אינטימית, הנוצרת מתוך הקשר תרבותי ושפתי. רציתי מאד לפנות למישהו שאוכל לדבר איתו, אולם לא התחשק לי לעשות את זה באנגלית, עם אמריקאי שלא מכיר את התרבות הישראלית. כמוני, קשה לרבים ליצור קשר עם מטפל מקומי שאינו מבין את הדקויות והלך המחשבה הישראלי, את המשמעות של להיות ישראלי בחו"ל.

טיפול מחו"ל התחיל מתוך בקשה של ישראלית שפנתה אלי מארץ זרה, ושאלה האם אהיה מוכן לקיים טיפול דרך הסקייפ. כמטפל מנוסה המבין את חשיבות המסגרת הטיפולית, ומכבד את האתיקה הטיפולית, היססתי. עלו בי שאלות כגון האם אפשר ליצור קשר אישי דרך הסקייפ? האם תיווצר האינטימיות האופיינית לחדר הטיפולים? האם לא יהיו קשיים טכנולוגיים שיעיבו על הפגישה? החלטתי לנסות, לא מעט בגלל שלא היה לה מקום אחר לפנות אליו.

להפתעתנו, לאחר מספר מפגשים כבר שכחנו שאנחנו מדברים בשיחת וידיאו. הכימיה האישית, שמהווה את הדבק של כל קשר טיפולי, בין אם הוא מתקיים בארץ או בחו"ל, היתה הרבה יותר חזקה מכל הפרעה רגעית בתקשורת, ואפשרה לנו לקיים טיפול מוצלח. הקשר הטיפולי בינינו נמשך כמעט שנתיים, וכאשר היא הייתה מגיעה לביקורים בארץ, היינו ממשיכים את הפגישות בקליניקה שלי, כשהיא הייתה מתיישבת בדיוק במקום שבו בדרך כלל הייתי מניח את הלפטופ בשעת המפגש שלנו.

לכן אם אתם מרגישים שאתם רוצים לדבר עם מטפל מוסמך בעברית, על כל נושא שבעולם, בין אם זה מתחים בעבודה, שאלות הנוגעות לקריירה, קשיים במציאת זוגיות או בזוגיות שאתם נמצאים בה, אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר ולתאם פגישה. הפגישות מתקיימות בשעות נוחות התואמות את הפרשי השעות בין ישראל למדינות אחרות בעולם. 

תפריט
טיפול פסיכולוגי - פסיכותרפיה
קו הפרדה
טיפול אונליין דרך הסקייפ
קו הפרדה
מפגשי טיפול זוגי
קו הפרדה
קבוצת יחסים בין-אישיים
קו הפרדה
אימון מנהלים
קו הפרדה
תפריט תחתית


:שתף
:הרשמה לניוזלטר החודשי

 בקרו באתר הפייסבוק שלי


דף הבית | אודותיי | סוגי המפגשים | מאמרים והרצאות | אניאגרם | פיתוח ארגוני | תודות | צרו קשר


.שאלון האניאגרם והתכנים באתר פותחו ע"י רועי צור. אין להעתיק, לפרסם או להפיץ תכנים מהאתר ללא הסכמתו של המחבר ©